Królewska łazienka

Kolejna witryna sieci „blogx.pl”

Instalacja odpływu liniowego

without comments

Zły, Marmurowa Łazienka, Wanna, Łazienka

Coraz popularniejsze, zwłaszcza w małych łazienkach, staje się instalacja odpływu liniowego zamiast tradycyjnej kabiny prysznicowej z brodzikiem. Przede wszystkim dlatego, że takie rozwiązanie zajmuje zdecydowanie mniej miejsce, a do tego jest estetyczne. Takie rozwiązanie daje bowiem wiele możliwości aranżacyjnych w łazience.

Przygotowania
Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że instalacja odpływu liniowego wymaga odpowiednich przygotowań. Najważniejszą czynnością w przypadku montażu kabiny prysznicowej bez brodzika jest prawidłowe wyprofilowanie podłogi. Wszystko po to, aby uzyskać prawidłowy spadek w kierunku odpływu wody.

Odpowiedni montaż
W przypadku kabiny prysznicowej bez brodzika niezwykle ważny jest prawidłowy montaż. Najczęściej odpływ liniowy montuje się przy ścianie. Choć oczywiście nie ma takiej konieczności. Ważna jest także odpowiednia hydroizolacja. Wszystko po to, aby właściwie uszczelnić całą konstrukcję odpływu, która wpuszczona jest w podłogę. Dzięki temu łazienka jest zabezpieczona przed ewentualnym zalaniem.

Estetyka
Kabina prysznicowa bez brodzika daje wiele możliwości aranżacyjnych. Wszystko dlatego, że takie kabiny oferowane są w bardzo różnych stylach. Drzwi prysznicowe mogą być szklane lub wykonane z innego materiału. Całkowicie przezroczyste lub posiadające wzór. Dzięki temu łazienka może wyglądać niezwykle estetycznie i nowocześnie. I dotyczy to także małych łazienek, w których zamontowanie wanny lub dużej kabiny prysznicowej z brodzikiem jest mało praktyczne.

Written by lazienkasuper2019

Maj 6th, 2019 at 1:39 am

Posted in Bez kategorii